Хибридните действия на Москва са достигнали невиждано ниво на интензивност
Русия ще е в състояние още преди края на настоящото десетилетие да нападне източния фланг на НАТО с цел да изтласка Алианса до границите му от Студената война.
За това предупреди пред Бундестага директорът на германското разузнаване Бруно Кал, цитиран от БНР
Хибридните и шпионските действия на Москва в ущърб на НАТО са достигнали ниво на интензивност, невиждано след разпадането на Съветския съюз. Целта на Кремъл е да попречи на усилията на Европа да подобри отбранителните си способности, заяви Бруно Кал пред германските депутати.
Според него Москва ще е в състояние да нападне още преди 2030 година - ще разполага и с необходимата добре обучена жива сила, и с бойната техника. А дотогава ще продължи да тества червените линии на Европа, да ескалира враждебността и да се опитва да откъсне Съединените щати от съюзниците им на Стария континент, за да може да възстанови "руската сфера на влияние" в Източна Европа.
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност