20 Август, 2026

Директорът на Младежкия театър: С КЕВР няма да постигнем съгласие за сградата, Атанасов да застане зад нас

Директорът на Младежкия театър: С КЕВР няма да постигнем съгласие за сградата, Атанасов да застане зад нас
Христо Мутафчиев на днешния протест пред Младежкия театър

На място дойде председателят на САБ Христо Мутафчиев

Няма вероятност с КЕВР да постигнем някакъв консенсус, каза директорът на Младежкия театър Михаил Байков по повод желанието на Комисията за енергийно и водно регулиране да получи безвъзмездно помещение, което е собственост на театъра.

Байков заяви това по време на мирния протест, който ръководството организира пред сградата на Младежки театър „Николай Бинев“, и който участие взеха представители на театралната гилдия от други столични театри. На място дойде и председателят на Съюза на артистите в България Христо Мутафчиев.

„Нашите искания са да направим всичко възможно да запазим едно помещение, което е собственост на Младежки театър, за което Младежки театър има акт за държавна собственост и за което има желание да ни бъде безвъзмездно отнето. Събираме се днес и хората, които са зад мен, днес са тук, за да докажем, че няма възможност, по която някой да обяви с административни цели и начини, че едно помещение е с отпаднала необходимост, да го преактува и да го вземе, за да го ползва за свои неща“, категоричен е той.

По думите на директора, Младежки театър е собственик на това помещение и ръководството ясно е заявило за какво иска да го използва. Байков заяви, че Младежки театър няма никакви намерения да го отдава под наем, „първо, защото това е невъзможно и, второ, защото имаме съвършено други намерения на това пространство“.

„Нашите намерения са да създадем куклена сцена, което аз съм заявил още при подаването на своите документи и своята кандидатура за директор на Младежки театър в Министерството на културата през месец ноември, защитил съм тази теза през месец април и сега остава да я реализираме“, каза Байков.

Той подчерта, че е вярно, че с министъра на културата Атанас Атанасов са провели среща преди две седмици, която е продължила над два часа. „Това, което тогава обаче се разбрахме е, че той има необходимостта да погледне тази ситуация от всички възможни страни, да се запознае с всички гледни точки. Явно се е запознал вече, след като становището, което изрази миналата седмица, е в подкрепа на Младежки театър, така че силно се надявам и разчитам да застане, първо, зад Младежки театър, второ, да напише необходимото становище, което да изпрати до МРРБ и, трето, МРРБ да се сезира и да отговори на КЕВР, че не им дава помещението“, каза още Байков. /БГНЕС

Сподели:
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"

 Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа.  Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“

Коментари (0)