На Великобритания бяха спестени най-тежките мерки по време на първоначално обявената програма на американския президент ДоналдТръмп за митата
Има голям шанс САЩ и Великобритания да сключат "чудесно споразумение" за търговия заради любовта на президента Доналд Тръмп към Великобритания и кралското семейство, обяви вицепрезидентът Джей Ди Ванс в интервю за британския сайт "Ънхърд" (UnHerd), цитирано от "Ройтерс".
На Великобритания бяха спестени най-тежките мерки по време на първоначално обявената програма на Тръмп за митата, благодарение на това, че двете страни се радват на добре балансирани търговски отношения.
Въпреки това вносът на Великобритания в САЩ вече се облага с 10% мита, а секторите на стоманата и автомобилите - с 25%.
От седмици длъжностни лица от двете страни водят преговори, които в началото бяха насочени към засилване на сътрудничеството в областта на изкуствения интелект и технологиите, но могат да обхванат и други стоки.
Ванс заяви пред "Ънхърд", че администрацията на САЩ работи много усилено с правителството на премиера Киър Стармър.
Още от Закон и ред
Олег Невзоров е на разпит в ОДМВР-Варна
Първите индикации, че той ще се завърне в страната, са постъпили още миналия понеделник. Той е пристигнал със самолет и е бил очакван от властите на границата
Обвиниха в шпионаж китайски гражданин у нас
По данни на прокуратурата обвиняемият е направил опит да събира информация, представляваща държавна тайна
Адв. Екимджиев: Тревожно е, че вместо воля за катарзис, виждаме еволюционни мерки в съдебната система
Според правозащитникът новата власт ще замете скандала с подслушването на магистрати, каквито сигнали бяха публично осветени