17 Юли, 2026

Джей Ди Ванс: САЩ не възнамеряват да признаят палестинска държава

Джей Ди Ванс, снимка: EPA/BGNES

Той ще обсъди темата с британския външен министър Дейвид Лами на среща по-късно днес.

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви, че страната му няма планове да признае палестинска държава - въпрос, който той планира да обсъди с британския външен министър Дейвид Лами на среща по-късно днес, предаде БНР с позоваване на Ройтерс.

"Нямаме планове да признаем палестинска държава. Не знам какво би означавало наистина да признаем палестинска държава, предвид липсата на функциониращо правителство там." - каза Ванс пред репортери.

Той добави, че целите на президента Доналд Тръмп в Близкия изток са изкореняването на "Хамас" и облекчаването на хуманитарната криза в Газа.

"Президентът Доналд Тръмп беше много ясен относно целите си, относно това, което иска да постигне в Близкия изток, и ще продължи да прави това", посочи американският вицепрезидент.

Той отбеляза, че САЩ и Обединеното кралство имат разногласия по отношение на политиката за Газа, като подчерта, че тези различия ще бъдат обсъдени по време на срещата му с Лами.

Ванс ще разговаря с Лами в Chevening House - резиденцията в Южна Англия, използвана от британския външен министър.

Сподели:
Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

По думите му все повече военноморски сили по света внимателно следят действията на Украйна и започват да променят собствените си концепции за развитие на флотовете си,

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи изявлението като „ужасяващо“ и изрази мнение, че след подобни прояви оставането на Паунович на министерския пост е немислимо

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

Според публикацията връщането на полуострова 12 години след анексирането му вече не изглежда толкова недостижима цел за Киев

Коментари (0)