5 Декември, 2025

Джей Ди Ванс: Работим по организацията на среща между Зеленски и Путин

 Джей Ди Ванс: Работим по организацията на среща между Зеленски и Путин

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Вицепрезидентът допълни, че САЩ се стремят към прекратяване на войната в Украйна по настоящата линия на съприкосновение

САЩ работят по организацията на среща между украинския президент Владимир Зеленски и руския диктатор Владимир Путин с цел прекратяване на войната на РФ срещу Украйна.

Такова изявление направи вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс в ефира на Fox News.

„САЩ са в процес на уточняване на времето, когато ще могат да се срещнат и обсъдят прекратяването на войната“, отбеляза той.

Ванс добави, че администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп ще поддържа открит диалог с Украйна и Зеленски и допълни, че САЩ се стремят към прекратяване на войната в Украйна по настоящата линия на съприкосновение.

Освен това вицепрезидентът каза, че САЩ ще намаляват финансирането на военната помощ за Украйна, тъй като искат да постигнат мирно уреждане.

Срещата между Зеленски и Путин

По-рано Зеленски говори за напредък от руската страна по отношение на възможна среща с властелина на Кремъл Путин. Той отбеляза, че Украйна очаква отговор от Русия на предложението за провеждане на среща на най-високо равнище до края на август. Но в Кремъл дадоха да се разбере, че Путин не е готов за среща с украинския президент до края на лятото.

В медиите също се появиха съобщения за тристранна среща между Тръмп, Зеленски и Путин. Но в Москва смятат, че тристранният самит засега е малко вероятен

Сподели:

Коментари (0)

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

В кулата се намират едни от най-важните офиси в републиката – включително Съвета за сигурност на Чечения, Министерството на туризма, Сметната палата, регионалната избирателна комисия, местния клон на Министерството на правосъдието, приемната на „Единна Русия“ и др.

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Властта в Москва отчита напредък в преговорите със САЩ, докато Путин ескалира офанзива в Донбас. Опасения в Киев, че Тръмп дава предимство на Русия

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

Европейските лидери гореща са препоръчали на украинския президент много ясно да определи ролята на САЩ в гаранциите за сигурност за страната, преди да прави каквито и да било отстъпки на Русия