Като пиян милионер обещал да купува самолети, ракети, слънчеви електроцентрали...и за тази политика държавата ще харчи милиарди евро, която застрашава националната ни сигурност, гневи се лидерът на сръбската опозиция Драган Джилас
„60 милиона долара за (самолет) „Фалкон“, за да може Вучич да пътува до Китай със съпругата си и възкръсналия Том Николич. Капацитетът на самолета е 16 пътници, но нямаше място за Сузана Василевич, Гордана Узелац или останалата част от Булумента. Те трябваше да пътуват с редовна бизнес класа до Китай. Шефът сякаш вече не може дори да ги погледне“.
Това заяви Драган Джилас, председател на основната опозиционна Партия на свободата и справедливостта (ПСС), относно посещението на сръбския президент Александър Вучич, предаде БГНЕС.
Джилас добави, че този прецедент е бил широко разпространен по време на цялата му визита в Китай.
„Настаняване в петзвездни хотели. Всичко това, разбира се, за сметка на държавата. Има само един въпрос - защо всички тези хора, начело с Вучич, отидоха в Китай изобщо? За да го снимат, докато говори за резултатите от манипулирани проучвания, цените в супермаркетите и други местни теми? За да може да проведе пресконференция и то само за режимните медии, защото нито една медия, която не е от Сърбия, не поиска изявление от Вучич, камо ли да дойде на пресконференцията му“, посочи той.
Джилас изчисли, че тази „туристическа екскурзия, която не донесе абсолютно нищо на Сърбия“, е струвала на държавата стотици хиляди евро.
„Това са преките разходи, за които знаем, и кой знае какво още е обещал на тези, които е срещнал там. Със сигурност ще ни струва нови милиарди евро“, каза опозиционният лидер.
Според думите му, утре Вучич, за да се хареса на останалия свят, който не гледа благосклонно на пътуването му, отново ще бръкне в джобовете на гражданите на Сърбия.
„Като пиян милионер обещал да купува самолети, ракети, слънчеви електроцентрали... Ще обещава да добива литий и да изпраща в други страни още по-умни, квалифицирани хора, които ще бягат от Сърбия. Плащаме за неговата политика не само с милиардите евро, които даваме на другите, но и като застрашаваме всички национални интереси, които имаме като народ и държава“, заключи Драган Джилас.
Още от Свят
Изгоря основен център на Wildberries в Русия след масивна дронова атака
„В резултат на украински удари с дронове, в логистичния център на Wildberries избухна пожар. Пожарът обхваща площ от над 100 000 квадратни метра“, заяви губернаторът
Унгария обяви Русия за заплаха - за себе си, за Европа и за глобалния ред.
Централноевропейската страна „напълно подкрепя суверенитета на Украйна и нейната териториална цялост в рамките на международно признатите граници“
Костадинов поиска целия протокол от разговорите за "Боташ" - има не замразяване на плащанията, а само отлагане и нови дългове
Той обвини премиера Радев, че заблуждава обществото за постигнатите договорености