Вече е внесен в Държавната дума законопроект, който да позволява това да стане факт
Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заяви своята подкрепа за засилване на контрола върху организации, които са признати в Русия за „чуждестранни агенти“. Той написа за това в своя канал в "Телеграм", цитиран от "Радио Свобода".
Според Медведев „днес е времето да се подредят нещата“ - тоест, дейността на чуждестранните агенти трябва да бъде поставена под строг контрол, който преди това „беше доста формален“.
"Спрете да бъдете наивни и глупави, особено във време на "специална военна операция" и безпрецедентни антируски санкции. И на законодателно ниво трябва да се въведе по-прецизна класификация и по-строга отговорност към чуждестранните агенти", пише Медведев.
Той отбеляза, че вече е внесен в Държавната дума законопроект, който позволява това да стане.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна