20 Август, 2026

Днес слънцето ще се покаже, температурите ще бъдат до 27 градуса

Днес слънцето ще се покаже, температурите ще бъдат до 27 градуса

През деня ще бъде предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в планинските райони ще превали краткотраен дъжд. Ще има и гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 22° и 27°, в София - около 23°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са 18°-21°. Температурата на морската вода е 16°-17°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините ще преобладава слънчево време, но около и след обяд ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд и ще прегърми. Ще духа слаб юг-югоизточен, по най-високите части на Рила и Пирин умерен до силен запад-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра - около 11°.

В сряда и четвъртък въздушната маса ще е силно неустойчива. Над цялата страна ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Има условия за значителни валежи. Вятърът ще се ориентира от северозапад, температурите слабо ще се понижат и преобладаващите максимални ще бъдат между 21° и 26°, малко по-високи през първия ден в Югоизточна България, където вятърът ще е все още от югоизток.
Сподели:
Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!

Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!

"Та лелята на Джокович казала на Сретан, че заплатата на Джокович била незнамсиколко. Смятай! Къде са сърбите, къде сме ние…", пише той

Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси

Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

"Сигурността ни не се гради върху “традиционно добрите отношения” с режим, който отправя предупреждения към нас, а върху подготвени институции и предвидима позиция пред съюзниците ни", написа той

Коментари (0)