27 Април, 2026

Днес стартира кандидатстудентската кампания в Алма Матер

Днес стартира кандидатстудентската кампания в Алма Матер

На 22 февруари Софийският университет ще се включи и в традиционната кандидатстудентска борса

нес започва приемът на заявления за явяване на изпити за първата и втората кандидатстудентска сесия на

Софийския университет "Св. Климент Охридски" обяви началото на приема на  заявления за явяване на изпити за първата и втората кандидатстудентска сесия във висшето училище. Крайните срокове за подаване на документите са 9 март за първата и 18 май за втората сесия, съобщиха от университета.

Кандидат-студентите могат да подадат заявления онлайн в страницата на Софийския университет на адрес: https://online.uni-sofia.bg , на място в Ректората на Софийския университет или в бюрата на фирмите в страната. Таксата за явяване на изпит е 30 лева.

Първата изпитна сесия ще се проведе в неделните дни в периода 18 март - 22 април, а втората - в съботните и неделните дни от 27 май до 24 юни. Първият етап на класирането ще бъде обявен на 10 юли 2018 г., вторият етап – на 17 юли, а третият етап – на 24 юли.

В пет от общо 117 специалности не може да се кандидатства с оценките от матурите и кадидатите трябва да положат съответните изпити. Това са регулираните специалности "Право", "Медицина" и "Фармация" и две от специалностите във Факултета по журналистика и масова комуникация – "Журналистика" и "Връзки с обществеността". За специалността "Книгоиздаване" от тази година приемът е по избор - или с изпит по журналистика (писмен) и журналистика (устен), или с оценките от матурите по български език и литература; история и цивилизация; философски цикъл или чужд език.

Най-актуалната информация за кандидатстудентската кампания на Софийския университет може да бъде намерена на страницата на университета и в страницата във фейсбук "Кандидат-студенти 2018".

На 22 февруари Софийският университет ще се включи и в традиционната кандидатстудентска борса. До 22 март хората в София, Пловдив, Монтана, Велико Търново, Добрич, Варна, Бургас, Хасково и Стара Загора ще могат да се запознаят със специалностите и начина за кандидатстване в най-старото висше училище в България.

Сподели:

Коментари (0)

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

Еспиноса, която е бивш председател на Общото събрание на ООН и министър на външните работи и отбраната на Еквадор, казва, че ООН е „изправена пред криза“, но е убедена, че „светът не може да живее без“ институцията

„Народният съд“ в България: Ново изследване поставя под въпрос установени исторически тези

„Народният съд“ в България: Ново изследване поставя под въпрос установени исторически тези

Днес ще бъде представен Том 1 на сборника „Народният съд в България (1944–1945). Герои и антигерои“, който, стъпвайки на нови данни, дава по-пълна и обективна картина на един от най-спорните периоди в новата българска история

Министерски съвет отива на „Белене“ - жертвите не искат венци и фанфари, а държавата да си влезе в ролята на собственик

Министерски съвет отива на „Белене“ - жертвите не искат венци и фанфари, а държавата да си влезе в ролята на собственик

Бивши концлагеристи, последните жертви от лагера са изпратили преди повече от две седмици до Министерския съвет искане да защити държавните интереси на мястото на бившия концлагер на остров Персин – публична държавна собственост, защото общината се готви да „възстанови“ цял лагер – тип бутафория