7 Април, 2026

ДНК анализ доказва - Росен Ангелов е убиецът

ДНК анализ доказва - Росен Ангелов е убиецът

Снимка: МВР

Той е действал сам и не е имал съучастник

ДНК анализ доказва, че Росен Ангелов е извършителят на шесторното убийство в Нови Искър. Той е действал сам и не е имал съучастник, уточни шефът на Националната следствена служба Борислав Сарафов на брифинг в Съдебната палата, предаде "Нова".

Аутопсиите показват, че всяка жертва е убита с няколко изстрела, като в главата на всеки е произведен контролен изстрел, обясни още Сарафов.

Росен Ангелов има три присъди. Едната е за кражба, втората – за изнасилване, а третата присъда е за това, че в село Луково е съблякъл дете на 12 години и блудствал с него. За това престъпление е осъден на осем години затвор. Той обаче не е изтърпял наказанието си, защото се е укрил. През 2009 г. е обявен за общодържавно издирване.

Ангелов е обект на разследване и за кражба и обсебване. Обект е и на още едно наказателно производство, което тече в момента, което също е за блудство с лице под 14-годишна възраст.
Сподели:

Коментари (0)

КС допусна делото срещу решението на НС да задължи кабинета да вземе мерки срещу цените на горивата

КС допусна делото срещу решението на НС да задължи кабинета да вземе мерки срещу цените на горивата

Служебното правителство оспори решението на парламента, като изтъкна, че противоречи на принципите на правовата държава и за разделение на властите и правомощията според Конституцията

Отговорът на Емилия Русинова постави под съмнение прозрачността в прокуратурата

Отговорът на Емилия Русинова постави под съмнение прозрачността в прокуратурата

Липсата на ясни отговори на и.ф. градския прокурор и очакваните дисциплинарни проверки поставят институцията под обществен и политически натиск

Италия разследва петима българи - заради схема за внос на опасни отпадъци у нас

Италия разследва петима българи - заради схема за внос на опасни отпадъци у нас

Ако един тон боклук се преработва по утвърдените еко стандарти за около 2000 евро, то трафикантите свършат мръсната работа за 500 евро