Дирекцията за национален строителен контрол е непартиен орган, в който работят специалисти с доказан опит в своята област, коментират от ДСНК.
От контролния орган се изказаха във връзка с критиките на представители на Столична община около спирането на ремонта на ул. “Опълченска”.
Преди ден общинският съветник Борис Бонев, председател на групата на "Демократична България - Продължаваме промяната - Спаси София" упрекна дирекцията, нейните действията са умишлени и "целят да саботират работата на Столичната община".
"Никой не може да ни убеди, че тези действия не са умишлени и провокирани от ГЕРБ", отряза Бонев.
Както винаги сме казвали, на първо място стои интересът на гражданите и спазването на Закона. В този смисъл призивите да не се спазва той от страна на Столична община са недопустими, отговориха от ДНСК.
От контролния орган поясниха, че вземането на проби от ул. “Опълченска” е било извършено съгласно всички законови изисквания от страна на НИСИ - Научноизследователски строителен институт. Това е станало с участието на представители на ДНСК, МРРБ, Столична община и строителния надзор на обекта.


Коментари (0)