5 Декември, 2025

До 10 000 лева прибирал кметът Шабанов за трафик на мигранти

До 10 000 лева прибирал кметът Шабанов за трафик на мигранти

Якуб Шабанов е задържан през нощта на 19 октомври в село Тича

Между 5000 лв. и 10 000 лв. са дали седмината сирийци, заловени в камион край Китен на 19 октомври. Те са били организирани и логистично подпомогнати от кмета на котелското село Тича Якуб Шабанов, съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев.

Разследването е установило, че Шабанов е пребивавал в Царево на 12 и 19 октомври, като и в двата случая това е ставало късно през нощта.

На 12-ти бежанци не са превозвани, но на 19.октомври  Якуб, придружаван от две лица , организирал транспортирането на седем  сирийски граждани - от територията на Царево до вътрешността на страната, обясни наблюдаващият прокурор Щилиян Димитров.

Кметът на Тича се свързал с човек, който имал камион и му обещал около 2000 лв., за да превози групата мигранти. През цялото време Якуб е споделял информация за местоположението им чрез мобилно приложение.

Якуб Шабанов е задържан през нощта на 19 октомври  в село Тича. Той е с криминално досие -  има регистрации за държане на наркотични вещества и за управление на нерегистрирано МПС, съобщиха още от прокуратурата.

Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Той се намира на столичния булевард "Александър Стамболийски"