11 Юни, 2026

До 2025 г. домакинствата у нас ще могат да избират доставчика на ток

До 2025 г. домакинствата у нас ще могат да избират доставчика на ток
Валентин Николов

До 2025 г. домакинствата у нас ще бъдат либерализирани и ще избират фирма, която да им доставя електроенергия. Това каза в студиото на „Денят на живо” Валентин Николов, който е бивш изпълнителен директор на БЕХ. От 2023 г. трябва да бъде либерализиран базарът на едро, обясни енергийният експерт. Това означава, че вече ще се плащат пазарни цени за енергията.

Николов обясни как действа в момента пазарът у нас. Енергоразпределителните дружества доставят електроенергия до домакинствата. Те, от своя страна, взимат енергията от обществения доставчик НЕК. Националната електрическа компания пък купува тази енергия чрез микс, който КЕВР определя - от кой производител и колко да се вземе. По думите му основен производител за България е АЕЦ „Козлодуй”, тъй като осигурява най-ниска цена.
Сподели:
Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август

Коментари (0)