25 Май, 2026

Юли идва с летни темератури, бури и градушки

Максимални температури от 28 до 33-34 градуса

Юли идва с всички капризи на лятното време - високи температури, валежи с гръмотевици и риск от следобедни бури с градушки, съобщи Нова ТВ. В същото време, по Черноморското крайбрежие има всички предпоставки за пълноценна лятна почивка.

В събота денят ще е слънчев с минимална облачност. В топлата част на денонощието температурите ще са от 28 до 33-34 градуса. Едва късно следобед над крайните Западни райони ще се оформи гръмотевична облачност. Привечер и в часовете до полунощ там се очакват локални летни валежи с потенциал за резки пориви на вятъра и градушка.

Преминаващият студен фронт ще се усети на повече места в неделя. Дневните температури в западната половина на страната ще се понижат с 3-4 градуса, докато на изток ще запазят съботните си стойности. Отново предимно в Западна и на по-малко места около планините на Централна България облаците ще са повече - ще има валежи, в часовете следобед - локално интензивни с гръмотевици.

По крайбрежието и двата почивни дни ще са без валежи. Повече облаци ще има в неделя в някои райони на Северното Черноморие. Дневните температури ще са летни - до 29-30 градуса, особено на Юг. Вятър от югоизток, вълнението - по-видимо в часовете следобед и привечер с височина на вълната около метър.

Първата седмица на юли ще е типично лятна. Сутрините ще са преобладаващо слънчеви, следобедите - с развитие на колеблива облачност. Условия за по-експлозивни, но локални и краткотрайни летни валежи, ще има в сряда, четвъртък и петък. Температурите през периода ще са без аномалии - с дневни стойности около и над 30 градуса.


Сподели:
От 26 май започва придвижване на военни и военна техника за учението „Ответен удар 26“

От 26 май започва придвижване на военни и военна техника за учението „Ответен удар 26“

Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижат от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни

Кърлежи ухапаха 107 души само за няколко дни в Русе

Кърлежи ухапаха 107 души само за няколко дни в Русе

Лекарите препоръчват да се използват репеленти не само за кожата на тялото, но и такива, които са предназначени за импрегниране на дрехите

Омбудсманът на Благоевград: Закъсняхме! Говорим си пред блок, пред който загина дете

Омбудсманът на Благоевград: Закъсняхме! Говорим си пред блок, пред който загина дете

Полицията потвърди, че участниците в събирането, на което са били двамата непълнолетни - починалото момиче и тежко раненото момче, са употребявали наркотици

Коментари (0)