Днес “Булгаргаз” внесе тихомълком в КЕВР предложение за цената на газа през месец май. С псредниците на властта “Булгаргаз е поискал 162 лева. Това заяви Делян Добрев от ГЕРБ.
Той подчерта, че без посредници цената е щяла да бъде 123 лева.
“Резултатът е, че за месец май ще плащаме за газ с 31.7% повече. Познайте чии джобове ще се напълнят с над 100 000 000 лева този месец”, заяви Добрев.
Той отбеляза, че с това изявление “Булгаргаз” е потвърдил всички тези на ГЕРБ от последните седмици. /БГНЕС
Фактор
Той подчерта, че без посредници цената е щяла да бъде 123 лева.
“Резултатът е, че за месец май ще плащаме за газ с 31.7% повече. Познайте чии джобове ще се напълнят с над 100 000 000 лева този месец”, заяви Добрев.
Той отбеляза, че с това изявление “Булгаргаз” е потвърдил всички тези на ГЕРБ от последните седмици. /БГНЕС
Още от Бизнес
Франция и Германия постигнаха споразумение за управлението на KNDS, подготвя се мащабно борсово листване
В съвместно изявление двете държави подчертаха, че споразумението отразява общата им решимост да засилят индустриалния и отбранителния капацитет на Европа в условията на нарастващи геополитически предизвикателства
Енергиен коридор "Четирите морете" ще елиминира проблема с Ормузкия проток
Продължителните прекъсвания, причинени от конфликта между САЩ и Иран, подсилват необходимостта от диверсифициране на маршрутите за износ на енергия, за да се намали зависимостта от корабоплаването през Ормуз
Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска
В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически