22 Юни, 2026

Добрев: Заради посредниците на властта плащаме 31.7% по-скъп газ

Добрев: Заради посредниците на властта плащаме 31.7% по-скъп газ
Делян Добрев

Днес “Булгаргаз” внесе тихомълком в КЕВР предложение за цената на газа през месец май. С псредниците на властта “Булгаргаз е поискал 162 лева. Това заяви Делян Добрев от ГЕРБ.

Той подчерта, че без посредници цената е щяла да бъде 123 лева.

“Резултатът е, че за месец май ще плащаме за газ с 31.7% повече. Познайте чии джобове ще се напълнят с над 100 000 000 лева този месец”, заяви Добрев.

Той отбеляза, че с това изявление “Булгаргаз” е потвърдил всички тези на ГЕРБ от последните седмици. /БГНЕС
Сподели:
Франция и Германия постигнаха споразумение за управлението на KNDS, подготвя се мащабно борсово листване

Франция и Германия постигнаха споразумение за управлението на KNDS, подготвя се мащабно борсово листване

В съвместно изявление двете държави подчертаха, че споразумението отразява общата им решимост да засилят индустриалния и отбранителния капацитет на Европа в условията на нарастващи геополитически предизвикателства

Енергиен коридор "Четирите морете" ще елиминира проблема с Ормузкия проток

Енергиен коридор "Четирите морете" ще елиминира проблема с Ормузкия проток

Продължителните прекъсвания, причинени от конфликта между САЩ и Иран, подсилват необходимостта от диверсифициране на маршрутите за износ на енергия, за да се намали зависимостта от корабоплаването през Ормуз

Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска

Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска

В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически

Коментари (0)