5 Декември, 2025

Додик: Създава се нов световен ред - РС и Сърбия трябва да станат една силна държава

Додик: Създава се нов световен ред - РС и Сърбия трябва да станат една силна държава

снимка: архив

Президентът на Република Сръбска заяви, че сега историческата цел е обединението на целия сръбски народ, който сега има две силни държави

Обединението на Република Сръбска (РС) и Сърбия трябва да бъде историческата цел на сръбския народ. 

Това заяви президентът на РС Милорад Додик по време на честването на годишнината от Херцеговското въстание в Невесине. Само преди два дни Съдът на Босна и Херцеговина (БиХ) отмени заповедта за арест на Додик, съобщи „Сараево таймс“. 

"Само наивниците си мислят, че днес не се създава нов ред. За да се създаде този нов ред, е необходимо нашето единство. Несъмнено е необходимо лидерство и силни държави. РС иска да изгради своята платформа заедно със Сърбия. Смятаме, че сме прави. Не искаме да изграждаме тази платформа с бошняците или хърватите. Много пъти сме грешали, когато сме правили съвместни планове с тях. Трябва да останем в изграждането на нашата държава. Днес сръбският народ има свои две силни държави - Сърбия и РС", каза Додик. / БГНЕС 

Сподели:

Коментари (0)

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Икономиката на Европейския съюз и еврозоната е ускорила темпа си на растеж през третото тримесечие на 2025 г.

Попитаха Путин защо избива рускоезични украинци, той се направи на луд

Попитаха Путин защо избива рускоезични украинци, той се направи на луд

Индия възнамерява да сключи голяма оръжейна сделка с Русия по време на посещението му

Литва обявява извънредна ситуация заради балоните, пускани от Беларус

Литва обявява извънредна ситуация заради балоните, пускани от Беларус

Мярката позволява на правителството и местните власти да насочват допълнителни ресурси за противодействие. Заради навлизането на балони двете най-големи литовски летища – във Вилнюс и Каунас – многократно бяха принудени да затварят.