20 Юни, 2026

Доган събира ДПС на предколедно тържество - какво ли ще каже в речта си към елита?

Доган събира ДПС на предколедно тържество - какво ли ще каже в речта си към елита?
Ахмед Доган

Почетният председател на ДПС д-р Ахмед Доган отново събира тази вечер елита на партията на предновогодишно тържество.

В последните три години (след отстраняването на Местан от ДПС) стана традиция Соколът да чертае бъдещето на политическата конфигурация в страната, да изразява своите виждания за ситуацията на Балканите, Европа и света, да определя мястото на България в геополитическите процеси.

Може би и тази година политическия елит очаква предколедната реч на Доган, но не толкова, за да свери часовника си, а по-скоро да предвиди какво да очаква от ДПС в годината, когато на дневен ред са европейските и местните лидери.

През последните три месеци сме свидетели на рязка промяна във вербалното отношение на ДПС към ГЕРБ, поставяйки го на плоскостта на явна опозиционност и критичност към властта.

"Това управление е вредно за страната и всички партии трябва да обединят усилията си за решителни действия за предотвратяване на заплахите за държавността и демокрацията. Предсрочни избори в тази ситуация са неизбежни!“, заяви Карадайъ на 26.10.2018 след заседание на ЦС на ДПС.

Председателят на ДПС даде и  една от най-критичните оценки за ГЕРБ и третия кабинет на Борисов: "Това популистко-националистическо управление е цинично, брутално и позорно за страната!“ 

Оттогава ръководството на ДПС дава и нова, макар и не съвсем ясна, управленска формула, от която би трябвало да се разбира „правителство на националното съгласие“: алтернатива на сегашната формула на управление с "ясна програма за ускорено развитие на страната".


  
Сподели:
Лидерът на ПП в Бургас Весела Томсън напусна партията, премина в ДБ

Лидерът на ПП в Бургас Весела Томсън напусна партията, премина в ДБ

По думите ѝ, ефективната съвместна работа е станала невъзможна

Нанков: Голямата новина е, че излизаме от сивия списък за пране на пари - основната заслуга е на Георги Георгиев

Нанков: Голямата новина е, че излизаме от сивия списък за пране на пари - основната заслуга е на Георги Георгиев

"Сто процента изпълнени мерки от изпълнителната власт и от 51-ото Народно събрание и очакваме наистина наесен България да бъде извадена от този списък"

 Радев влезе в Брюксел като премиер на България, а излезе като адвокат на "Лукойл“

Радев влезе в Брюксел като премиер на България, а излезе като адвокат на "Лукойл“

Недопустимо е компания, която съди страната ни - да диктува позицията на българския премиер в Европейския съюз

Коментари (0)