8 Април, 2026

Доган, Слави Трифонов и още 12 избрани за депутати се отказват от мандатите си в НС

Доган, Слави Трифонов и още 12 избрани за депутати се отказват от мандатите си в НС

Снимка: БГНЕС

Откази подават основно кметове

Четиринадесет политици от четири формации: ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, Алианс за права и свободи и "Има такъв народ", са подали заявления за отказ от депутатските си места в 51-ото Народно събрание, съобщават "24 часа"и Дарик с позоваване на Централната избирателна комисия.

Съгласно предварителните очаквания, откази подават основно кметове.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов още преди началото на кампанията уточни, че някои кметове ще заемат водещи места в листите, но след изборите ще се завърнат към управлението на своите градове. Сред отказалите се са кметът на Пловдив Костадин Димитров, на Бургас - Димитър Николов, на Стара Загора - Живко Тодоров, и на Смолян - Николай Мелемов.

От ДПС-НН също подават откази – сред тях са кметовете Ерол Мюмюн (Кърджали), Неджми Али (Джебел) и Айджан Ахмед (Черноочене), които заеха първите места в листата на Кърджали.

От формацията на Делян Пеевски има още няколко отказа – Николай Колев и Тунджай Йозтюрк (27-и МИР Стара Загора), Меджетил Мименов (1-ви МИР Благоевград) и Валентин Валентинов (12-и МИР Монтана).

Двама партийни лидери – Слави Трифонов от "Има такъв народ" и Ахмед Доган от Алианса за права и свободи – също се отказват от депутатски места, както и Христинка Иванова от ИТН, която освобождава позиция в 15-и МИР в Плевен.

Сподели:

Коментари (0)

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

„Информационната среда в България вече се оформя от сили, които никой не контролира или разследва, а изглежда и никой не бърза особено да ги разбере“, пише в свой коментар изданието

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя