22 Юни, 2026

Заев и Касами се договориха: Двамата депутати от БЕСА ще гласуват "за" промените в конституцията

Заев и Касами

С това управляващото мнозинство си осигури 80 депутати

Премиерът на Република Македония Зоран Заев и лидерът на партия Беса Билал Касами са се споразумели двамата депутати от Беса да гласуват "за" промените в конституцията, съобщават македонските медии, които цитират говорителя на управляващия Социалдемократически съюз Костадин Костадинов, предава БТА.

С това управляващото мнозинство си осигури 80 депутати, които да гласуват "за" конституционните поправки за прилагане на Преспанския договор с Гърция.

Според неофициална информация договорено е исканията на Беса дса бъдат вградени в закони, а не в конституцията.

За Билал Касами спорно е това, че предвиденото в Договора от Преспа за гражданстквно "македонско/граждани на Р Северна Македония" с албанския превод получава двойно знамчение, на "македонсик", но и на "македонец".

Очаква се заседанието на македонския парламент да продължи, за да бъдат гласувани промените.
Сподели:
Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

"Ако Украйна сега получи достатъчно американско оръжие, тя реално може да освободи Херсонска област, Запорожка област и Крим", казва той

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно:

Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос

Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос

Разговорите трябваше да се състоят между Киър Стармър, председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Европейския съвет Антонио Коща

Коментари (0)