24 Март, 2025

Доналд Тръмп и Си Дзинпин водят разговори чрез сътрудници

Доналд Тръмп и Си Дзинпин водят разговори чрез сътрудници

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Тръмп нарече Си силен и влиятелен човек, който по думите му се радва на почит в Китай

Избраният за президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че той и китайският лидер Си Цзинпин водят разговори чрез свои сътрудници, като изрази очакване двамата с него да се разбират добре, предаде БНР с позоваване на Ройтерс.

"Вече си говорим. Говорим си чрез представители", каза Тръмп в интервю за водещия на толкшоу Хю Хюит.

Тръмп, който ще встъпи в длъжност на 20 януари, нарече Си силен и влиятелен човек, който по думите му се радва на почит в Китай:

"И аз смятам, че ние вероятно ще се разбираме много добре, прогнозирам това", посочи Тръмп.

"Но, нали разбирате, това трябва да е двустранен процес", добави той, като отново повтори, че Китай "се възползва" от САЩ в икономически план.

Тръмп покани Си и други чуждестранни лидери на церемонията по полагане на клетва във Вашингтон по-късно този месец, но според наблюдатели е малко вероятно китайският лидер да присъства.

Сподели:
Тръмп очаква скорошна сделка за природните ресурси на Украйна, но дано това не е рекет

Тръмп очаква скорошна сделка за природните ресурси на Украйна, но дано това не е рекет

Доналд Тръмп е споменал също, че САЩ и Украйна преговарят за потенциална собственост на украински електроцентрали от американски фирми

Тръмп отприщи нови мита за съюзници и опоненти на САЩ

Тръмп отприщи нови мита за съюзници и опоненти на САЩ

Американският президент е заявил, че ще наложи 25% мита на държавите, купуващи петрол или газ от Венецуела, като изтъкна като причина "враждебното й отношение към американците и проблема с мигрантите"

Зеленски: С помощта на дезинформация руснаците успяха да повлияят на хора на Тръмп

Зеленски: С помощта на дезинформация руснаците успяха да повлияят на хора на Тръмп

По думите на украинския президент прекратяването на споделяне на разузнавателна информация е направило възможно това