Нарече сделката „срам“ за САЩ, като обвини Техеран в нарушаване на споразумението.
Американският президент Доналд Тръмп ще обяви днес окончателната си позиция относно ядреното споразумение с Иран, съобщава Euronews. Фактически той ще даде да се разбере какво решение е взел-да има или да няма сделка.
Тя регулира иранската ядрена програма, срещу което Техеран получава облекчение на икономическите санкции, наложени срещу страната.
В речта пред генералната асамблея на ООН миналия месец, Тръмп нарече сделката „срам“ за САЩ, като обвини Техеран в нарушаване на споразумението.
Великобритания и Франция призоваха Вашингтон да не се отказва от споразумението, като някои от съветници на Тръмп, сред които министърът на отбраната Джеймс Матис, също се присъединиха към това мнение.
Още от Свят
Окупационните власти в Крим спряха продажбите на горива
Горива се продават само на държавни предприятия
Стармър може да подаде оставка още утре
За най-вероятен негов наследник се смята 56-годишният Анди Бърнам, който изгради силни позиции в партията
Руски удари убиха трима цивилни в Източна Украйна, сред ранените има 6 деца
В Полтавска област са ранени 13 души, в Днипропетровска пострадалите са 9