Фразата „Бог да ми е на помощ“ не се съдържат в текста на конституционната клетва, предполага се, че Джордж Вашингтон е произнесъл тази фраза за първи път
Доналд Тръмп положи клетва като 47-ия президент на Съединените щати. Церемонията по полагане на клетва се провежда в ротондата на Капитолия поради ниските температури.
Тръмп произнесе думите от клетвата пред председателя на Върховния съд Джон Робъртс.
„Тържествено се заклевам, че ще изпълнявам съвестно длъжността президент на Съединените щати и ще съхранявам, защитавам и отстоявам Конституцията на Съединените щати“, заяви Доналд Тръмп.
Фразата „Бог да ми е на помощ“ не се съдържат в конституционната клетва. Предполага се, че тази фраза е била произнесена от Джордж Вашингтон при първото му встъпване в длъжност, като по този начин е създал прецедент за бъдещите президенти. Няма обаче конкретни исторически доказателства, че Вашингтон наистина е направил това.
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.