Ограниченията по границите остават след 15 юни
Ограниченията по държавната граница ще останат след 15 юни. Това съобщи в Пловдив главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. Той уточни, че извънредните мерки трябва да останат заради драстичното повишаване на броя на заразените с COVID-19 от последните две денонощия, предаде бТВ.
Доц. Кунчев посочи, че според него няма нужда от пълна блокада на населени места, нито повторното въвеждане на задължително носене на маски на открити места. По думите му засега няма причина да очакваме втора вълна на заразата, тъй като огнищата все още са дифузни. Той се надява новите мерки да пресекат разрастването на епидемията.
Фактор
Доц. Кунчев посочи, че според него няма нужда от пълна блокада на населени места, нито повторното въвеждане на задължително носене на маски на открити места. По думите му засега няма причина да очакваме втора вълна на заразата, тъй като огнищата все още са дифузни. Той се надява новите мерки да пресекат разрастването на епидемията.
Още от България
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм