От РЗИ -Пазарджик обявиха 8 случая на заразени с COVID-19 в Сърница. Три от тях са деца. Така огнището в пазарджишкото градче вече е от 13 души. Преди дни почина една от заболелите там. Новите установени са контактни на починалата жена. Това са три са жени на възраст – 30, 54 и 64 години, двама мъже на 59 и 61 години и три деца на 2, 4 и 8 години. Състоянието им е задоволително. Те са поставени на домашна изолация за 28 дни.
Очакват се резултатите от още 24 проби, съобщи директорката на РЗИ-Пазарджик д-р Фани Петрова, цитирана от БНТ. В Сърница вече са затворени общината, читалището, пенсионерския дом, молитвения храм и местен клон на банка, където също има заразени. Утре главният държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев отива в област Пазарджик. В 10 ч. доц. Кунчев ще проведе работна среща с членове на Областния кризисен щаб, в която ще участва и кметът на община Сърница Неби Бозов.
Очаквайте подробности.
Още от Улицата
Трима души са загиналите при катастрофата на „Челопешко шосе", други трима са с опасност за живота
Прокурор Кънев посочи, че в автобуса е имало и малки деца, които се връщат от училище и ако не са били пожарникарите, „днес щяхме да говорим само за жертви".
Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"
Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове
Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната
Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът