19 Юни, 2026

Доц. Мангъров става началник на клиника за лечение на COVID-19

Доц. Мангъров става началник на клиника за лечение на COVID-19
Атанас Мангъров

Той лично е настоял да бъде включен сред медиците на първа линия в борба със заразата

Шефът на детското отделение в Инфекциозна болница доц. Атанас Мангъров от вчера е началник на клиниката в Инфекциозна болница, в която се лекуват болните от коронавирус в болницата. Това обяви здравният министър проф. Костадин Ангелов. Той е говорил вчера с него и лично го е помолил да се включи, съобщава "Дневник".

"Отговорността за лечението на тези пациенти ще е негово. Рамо до рамо с другите лекари. Единственото ми изискване е да спазва строгите противоепидемични мерки и личните предпазни средства, за което проф. д-р Червенякова ще направи необходимите административни указания", допълни министърът.

Доц. Мангъров е сред основните критици на носенето на маски и ограничителните мерки, налагани от правителството. Мангъров е подал молба доброволно, като е пожелал да бъде включен сред медиците на първа линия, тъй като в детското отделение в момента няма много работа, каза директорът на болницата д-р Татяна Червенякова.

Няма недостиг на легла в големите лечебни заведения в София, каза министърът. Вече има ДКЦ-та, които са открити кабинети за преглед за коронавирус. Проф. Ангелов поясни, че след преструктурирането ще се открият до 50% допълнителни места, за което е осигурен и финансов ресурс. Министърът подчерта, че резултатите от тестовете в България излизат в разумни срокове.

Сподели:
Край на тапите по АМ "Тракия" в област Пазарджик, но не и на ремонтите

Край на тапите по АМ "Тракия" в област Пазарджик, но не и на ремонтите

Продължават ремонтните дейности по автомагистралата в Софийска, Ямболска и Старозагорска област и по АМ "Хемус" в района на Враца

Отбелязахме 150 години от гибелта на Сава Младенов

Отбелязахме 150 години от гибелта на Сава Младенов

На лобното му място в Тетевен – м. Козница, традиционно се проведе възпоменателен митинг всяка година

Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

България остава страната с най-ниски потребителски цени в Европейския съюз през 2025 г., показват данни на Евростат. В същото време страната отчита едни от най-високите темпове на поскъпване на храните и най-висока инфлация в еврозоната, което поставя под въпрос колко дълго ще се запази това ценово предимство.

Коментари (0)