31 Юли, 2026

ДПС – „Ново начало“: Има и добра новина – никой няма да каже, че Делян Пеевски е определил служебния премиер

"Отговорността е изцяло на президента и предложения от нея служебен премиер", заяви депутатът Искра Михайлова в кулоарите на парламента

ДПС – „Ново начало“ не е променяло позицията си по избора на служебен министър-председател. Това заяви депутатът Искра Михайлова в кулоарите на парламента след номинацията на Андрей Гюров.

„По време на консултациите при президента Йотова ние изразихме нашето становище. То не се е променило. Бяхме категорични, че президентът носи пълната отговорност за избора на служебен премиер и за работата на служебното правителство“, подчерта Михайлова.

По думите ѝ от самото начало позицията на формацията е била ясна – служебният премиер трябва да бъде максимално отдалечен от политическите сили, да има капацитет да гарантира честни избори и нормално функциониране на институциите в преходния период.

„Това бяха нашите думи. Нищо не се е променило. Единственото ново е, че днес г-жа президентът на България взе решение и номинира г-н Гюров за служебен премиер“, допълни тя.

Михайлова постави под съмнение надпартийния характер на избора, като акцентира върху политическата биография на номинирания.

„Андрей Гюров е тясно свързан с политическа сила. Той беше председател на парламентарната група на ПП. Г-н Гюров никога не е крил своята принадлежност и всички знаят, че г-жа Йотова взе решение да номинира за служебен премиер човек, тясно свързан с политическа сила, който ще представи и служебното правителство“, заяви депутатът.

Според нея отговорността за състава и действията на бъдещия кабинет ще бъде изцяло върху президента и предложения от нея служебен премиер. ДПС – „Ново начало“ ще изчака да види как ще бъде конструирано правителството и какви решения ще бъдат предложени.

„Но винаги има и добра новина – никой няма да може да каже, че Делян Пеевски е определил служебния премиер“, завърши Искра Михайлова.

Сподели:
Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета

Време  е за почивка!  Депутатите излизат в лятна ваканция от 1 до 23 август

Време е за почивка! Депутатите излизат в лятна ваканция от 1 до 23 август

Анна Бодакова от ПГ на „Демократична България" (ДБ), за която това е първа парламентарна сесия като народен представител, сподели своята лична равносметка

Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"

Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"

Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"

Коментари (0)