23 Декември, 2025

ДПС подкрепя усилията на кабинета за Договора с Македония

ДПС подкрепя усилията на кабинета за Договора с Македония

Йордан Цонев

В тази роля България има исторически шанс да бъде медиатор между Балканите, ЕС и НАТО

Подкрепяме усилията на правителството за отношенията на добросъседство и сключване на Договора с Македония, чиято липса и нужда се чувстваше години наред в отношенията между двете съседни страни. Това каза зам.-председателят на ПГ на ДПС Йордан Цонев по време на дебатите по декларацията за Договора за добросъседство с Македония, предаде „Фокус“. 

„ДПС винаги е смятало, че всички държави от Западните Балкани трябва да бъдат членове на ЕС и НАТО, особено Македония“, заяви той. По думите му решението на проблема в Македония и в други държави в региона е в членството им в НАТО и ЕС. 

„България в тази ситуация може да играя ролята на медиатор, виждаме, че полагате усилия и затова ще подкрепим всяка стъпка в тази посока“, посочи Йордан Цонев. „Изключително важно е това, което ще се случи между България и Македония да бъде в интерес на народите на двете страни“, каза още той.
Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч