Драгомир Стойнев: С увеличаването на осигуровките с 2% ще се увеличат правата на работниците
"Имаме огромен дефицит в НОИ и е необходимо да се вдигнат осигуровките с 2%. Този дефицит ние го покриваме в момента с данъци, не е нормално това."
"Притеснени сме от липсата на диалог между работодатели и синдикати. Смятаме, че е хубаво работодателите да се върнат отново на масата, защото това е най-важният закон в държавата." - заяви в кулоарите на НС председателят на ПГ на БСП Драгомир Стойнев.
"Когато преди години намалявахме осигуровките, тогава работодателите не протестираха, синдикатите протестираха, но винаги е имало диалог. Ние това, което предлагаме, е да върнем солидарността и справедливостта в данъчно-осигурителната система. Не знам какво са очаквали работодателите, но когато БСП е в управлението е съвсем нормално, освен светът на едрия капитал, има свят и на работници, на трудещи се, на които им се отнемат права." - посочи той.
"Осигуровките това не е данък, а права, които вие като работещи си осигурявате", отбеляза Стойнев.
"Имаме огромен дефицит в НОИ и е необходимо да се вдигнат осигуровките с 2%. Този дефицит ние го покриваме в момента с данъци, не е нормално това." - подчерта той.
"Предстои и увеличаване на пенсиите, системата е солидарна и е нормално с 2% да се вдигнат осигуровките и така се увеличават правата на работниците, и няма нищо лошо в това", коментира Драгомир Стойнев.
Още от България
Радев проговори за скандала с еврейчетата: Да не забравяме, че България даде морален урок на Европа
Премиерът призова още всички, които посещават страната ни, да спазват законите, да уважават достойнството на българите, да зачитат частната собственост и да не я рушат и да спазват благоприличие
Любомир Стефанов: Ако някой може да направи успешно представяне в последния момент преди вота, това са ГЕРБ и Борисов
Според политолога Илияна Йотова по време на цялата кампания ще бъде под сянката на Румен Радев, а всеки политик иска да бъде разпознаваем
Активираха отново Каракачанов – брани руските МиГ-ове, недоволен от партньорството със САЩ
По неговите думи партньорството не означава да се сещат за теб, когато имат нужда, да гледат на теб като на магаре на сватба