23 Януари, 2026

Драгомир Стойнев: Няма как Елена Йончева да стане лидер на БСП в момента

Драгомир Стойнев: Няма как Елена Йончева да стане лидер на БСП в момента

Драгомир Стойнев

Йончева запази своя инстинкт да удря точно, заяви червеният депутат

Събитията около Елена Йончева разтърсиха страната. В България всеки е невинен до доказване на противното. Елена Йончева запази своя инстинкт да удря точно, заяви в предаването "Плюс минус" по Нова телевизия зам.-председателят на БСП Драгомир Стойнев. "Няма как Елена Йончева да стане лидер на БСП в момента. Единствената гаранция за стабилно управление на държавата е БСП", убеден е депутатът. "На Конгреса ние одобрихме два документа - "Визия за България" и платформа за евроизборите", обясни той.

Няма нищо странно в изявлението на президента. Той говори от името на хората. На всички е ясно, че в обществото има несигурност и необходима смяна на системата, повтори той мантрата, която използват БСП и Радев.

"Трябва да говорим за икономическите аспекти. Защо България не може да расте икономически с 5-6%? Държавата е пазарен играч и тя може да контролира своите предприятия. Тези предприятия трябва да се управляват на пазарен принцип. Смисълът е, че печалбата остава тук в България. Тази печалба ще храни българските пенсионери, а не чуждите. Пет от десетте най-оборотни предприятия в света имат държавно участие. Никой не говори да се върнат старите принципи и механизми. Политиците трябва да излязат вън от управлението на предприятията. Това ще стане със закон. Трябва да се каже край на досегашният начин на управление на държавните и общинските предприятия. Това е само една малка част от нашата икономически предприятия", каза още Стойнев.
Сподели:

Коментари (0)

Поптодорова: Кой точно български интерес ще бъде защитен с влизането ни в "Борда за мир" на Тръмп?

Поптодорова: Кой точно български интерес ще бъде защитен с влизането ни в "Борда за мир" на Тръмп?

Бившият български посланик в САЩ обясни, че според нея сме "сложили каруцата пред коня" и посочи вътрешнополитически причини за участието ни в инициираната от американския президент организация

КЗК проверява за нелоялни практики в конкуренцията на млечните продукти

КЗК проверява за нелоялни практики в конкуренцията на млечните продукти

КЗК установи сериозни структурни деформации на пазара по веригата на доставки при млякото и млечните продукти, включително значителен спад в производството на сурово краве мляко и ръст на вноса на мляко и млечни продукти

Иван Демерджиев се закле във вечна вярност на Румен Радев

Иван Демерджиев се закле във вечна вярност на Румен Радев

Виждам огромна енергия, проектът на президента ще има категоричен успех и аз бих приел да съм служебен министър