28 Април, 2026

Дронове атакуваха руски стратегически обекти, чути са взривове в района на военен завод в Орел

Дронове атакуваха руски стратегически обекти, чути са взривове в района на военен завод в Орел

Снимка: архив

Губернаторът на Владимирска област Александър Авдеев съобщи за атака с дрон срещу енергиен обект в предградията на Владимир - местната подстанция е една от най-мощните в Русия и е от голямо стратегическо и техническо значение.

Дронове атакуваха през изминалата нощ обекти от руската енергийна инфраструктура във Владимирска област и град Орел, съобщи Униан.

Взривове разтърсиха района на топлоелектрическата централа в град Орел. Руските медии съобщиха за серия от мощни експлозии, вероятно в района на местната ТЕЦ.

Близо до Орловската ТЕЦ се намира военният завод „Орелтекмаш“. Този завод произвежда техника за обслужване и евакуация на военни превозни средства.

Губернаторът на Орловска област заяви, че „силите за противовъздушна отбрана са унищожили вражески безпилотни летателни апарати“, а отломките са повредили „няколко частни домове“.

Губернаторът на Владимирска област Александър Авдеев съобщи за атака с дрон срещу енергиен обект в предградията на Владимир.

Намиращата се там подстанция „Владимирска“ е една от най-мощните в Русия и е от голямо стратегическо и техническо значение за нейната енергийна система.

Превод: Faktor

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Ако не получи одобрението на Конгреса на САЩ за продължаване на военните действия, неговата война скоро ще излезе извън рамките на закона

Мерц: Украйна вероятно ще трябва да приеме факта, че част от нейната територия може да остане извън контрола на Киев

Мерц: Украйна вероятно ще трябва да приеме факта, че част от нейната територия може да остане извън контрола на Киев

Германският канцлер смята, че ако украинският президентиска да каже това на украинците и да си осигури подкрепата на мнозинството, трябва да се проведе референдум по въпроса

НАТО ще отмени годишните си срещи на върха

НАТО ще отмени годишните си срещи на върха

Това обаче „няма да повлияе“ на срещата на върха в Анкара през юли тази година, която вече е планирана и подготовката за която е в напреднала фаза.