27 Май, 2026

Дронове удариха сърцето на руската ракетна индустрия в Краснозаводск

илюстративна снимка: Униан

Краснозаводски химически завод е специализиран в производство на оборудване за защита на самолети, антитерористично оборудване по държавна поръчка

Тази сутрин дронове атакуваха Московска област на Русия, като публичните източници пишат, че целта на атаката е химически завод, работещ за нуждите на руската армия. Атаката беше потвърдена и от ръководителя на Центъра за противодействие на дезинформацията към Съвета за национална сигурност и отбрана Андрей Коваленко, предава Униан.

Така се съобщава, че дронове са атакували град Краснозаводск в Московска област, където се намира химически завод; местни жители писаха за експлозии и публикуваха видеоклипове на дронове, прелитащи над главите им. 

Руският Telegram канал Baza също съобщи за няколко експлозии в градския район Сергиев Посад. Град Краснозаводск се намира в този район, на десет километра от Сергиев Посад.

Руското министерство на отбраната съобщи, че е свалило 8 безпилотни летателни апарата над Московска област.

Краснозаводски химически завод е специализиран в производство на оборудване за защита на самолети, антитерористично оборудване по държавна поръчка за Министерството на отбраната и руските сили за сигурност и е част от структурата на Ростех. Той е градообразуващото предприятие на Краснозаводск.

Ръководителят на Центъра за помощ при бедствия на RNBO Андрей Коваленко отбеляза, че заводът произвежда взривни вещества, барут, компоненти за боеприпаси и ракетни оръжия.

„Това е звено в технологичната верига за осигуряване на руската армия с артилерийски снаряди, РСЗО и балистични ракети“, подчертава Коваленко.

Сподели:
Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Иран трябва да възстанови търговското корабоплаване през Ормузкия проток до нивата преди войната в рамките на един месец

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

Коментари (0)