19 Декември, 2025

Дронове атакуват Русия: Експлозии в Енгелс и Саратов, руснаци затварят летища

Дронове атакуват Русия: Експлозии в Енгелс и Саратов, руснаци затварят летища

илюстративна снимка: Униан

Руската противовъздушна отбрана е унищожила 60 безпилотни летателни апарата през нощта на руска територия и окупирания Крим

Русия беше атакувана от дронове в нощта срещу 1 юли. Експлозии са чути, по-специално, в градовете Саратов и Енгелс в Саратовска област. Затворени са летищата в Саратов, както и в други региони.

Губернаторът на Саратовска област на Руската федерация Роман Бусаргин съобщи за „заплаха от безпилотни летателни апарати“ около 4 часа сутринта. По думите му „всички служби за спешна помощ са били в пълна бойна готовност“, незабавно са били включени сирените, пише informator.ua.

Позовавайки се на местни жители, изданието съобщава за експлозии в Саратов и Енгелс, а  летището в Саратов е временно е преустановило дейността си. Летищата в Уляновска област на Руската федерация, Казан и Нижнекамск (Татарстан) също престанали да работят.

Според изпълняващия длъжността губернатор на Ростовска област на Руската федерация Юрий Слюсар, през нощта противовъздушната отбрана е унищожила дронове в районите Ростов на Дон, Таганрог, Новошахтински, Милеровски, Мясниковски, Аксайски, Неклиновски и Матвеево-Кургански.

Руското министерство на отбраната съобщи, че руската противовъздушна отбрана е унищожила 60 дрона над руска територия и над окупирания Крим през нощта. В същото време 4 дрона са били свалени над Саратовска област и 16 над Ростовска област.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Орбан с цинична простотия за войната в Украйна, не му било ясно кой кого е нападнал

Орбан с цинична простотия за войната в Украйна, не му било ясно кой кого е нападнал

Унгарският премиере заяви, че Европа уж повече се интересува не от постигането на мир в Украйна, а от победа над Русия.

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Дни преди този инцидент - в понеделник, Турция свали друг дрон, който е „излязъл извън контрол“, докато се е приближавал към турското въздушно пространство откъм Черно море.

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

На първия етап ще бъдат публикувани няколкостотин хиляди документа в различни формати – снимки и други материали, свързани с всички разследвания около Епстийн, като през следващите седмици ще бъдат обнародвани още стотици хиляди страници.