18 Юни, 2026

ДСБ не искат Лилков за кандидат-кмет на София, подкрепят твърдо партизанския внук

ДСБ не искат Лилков за кандидат-кмет на София, подкрепят твърдо партизанския внук

Това става ясно от официално позиция на партията, изпратена до медиите

Демократи за силна България - София "категорично застава зад издигната кандидатура на Васил Терзиев за кмет на София. Столицата се нуждае от коренна промяна на управлението си. И екипът на ДСБ, като част от коалицията Демократична България, Продължаваме Промяната и Спаси София, ще допринесем за категорична победа и превръщането на София в модерна европейска столица с прозрачно и компетентно управление".

Това обявиха от Демократи за силна България - София в позиция до медиите.

"Нашите представители в общинския съвет и районните кметства ще бъдат гарант, че дългогодишно отстояваните политики в опозиция, най-сетне ще бъдат осъществени. Кандидатурата на проф. Вили Лилков не е обсъждана в ДСБ, а самият той от години не е активен член. Търсеното разцепление в нашата общност работи единствено за намаляване на шансовете ни за категорична победа на предстоящите местни избори и единствено и само в интерес на статуквото" - заявиха още от ДСБ - София.

В неделя проф. Вили Лилков съобщи, че приема да бъде кандидат за кмет на София, след като политици и интелектуалци започнаха подписка за издигане на кандидатурата му. Сред подписалите се под номинацията на Вили Лилков са Аня Пенчева, Богдана Карадочева, Ваньо Шарков, Васил Георгиев – Кръпката, Ивайло Цветков – Нойзи, Иван Лечев, проф. Йордан Бакалов, Михаил Вешим, Муравей Радев, Надежда Нейнски, Николай Ненчев, Петър Москов - председател на КОД (Консервативно обединение на десницата),Стефан Димитров, Стоян Радев и Теди Москов.
Сподели:
Депутат на Радев с несравним цинизъм: Санкциите срещу патриарх Кирил нападат самото православие

Депутат на Радев с несравним цинизъм: Санкциите срещу патриарх Кирил нападат самото православие

Народният представител от „Прогресивна България“ Димитър Петров  участва в предаването „Лице в лице“ по bTV , за да коментира подлата "позиция на България" по новия, 21-и пакет санкции на Европейския съюз срещу Русия

Вили Лилков: Радев лицемерничи - Кирил не е духовник, а агент на КГБ, благослови войната срещу Украйна

Вили Лилков: Радев лицемерничи - Кирил не е духовник, а агент на КГБ, благослови войната срещу Украйна

"Позициите, които заема Румен Радев не са изненада за мен, но дали са изненадани онези, които преди изборите искаха време, за да видят "накъде ще тръгне Прогресивна България", дали им трябва още време да осъзнаят на кого наивно дадоха властта и дали разбират накъде ни води русофилската кохорта на Радев?"

Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за  атентат срещу мен

Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за атентат срещу мен

По думите му, около седмица преди предаването на властта е уведомил НСО, че възнамерява да се откаже от охраната. От службата обаче се опитали да го разубедят

Коментари (0)