Нуспешен опит за блокада край Видин и спряно движение в Дупнишко
Граждани на Видин за втора поредна седмица излязоха на протест с намерение да блокират международния път Е-79. Те недоволстват от лошото състояние на трасето, големия трафик и честите катастрофи, предаде БТВ.
Полиция и жандармерия попречиха на протестиращите граждани да блокират пътя за "Дунав мост-2", съобщи БНР. Гражданите направиха няколко опита да прекъснат движението но всички те бяха осуетени.
Демонстрантите в дунавския град настояват за изграждането на магистрала до София и тунел под Петрохан, които да поемат сериозното движение.
През последната седмица "нямаше никаква реакция", каза един от организаторите на видинския протест - Росица Кирова. По думите й отчуждителни процедури по проектите няма и работата по пътя Ботевград - Мездра "не касае по никакъв начин това, което видинчани искат".
Тя отбеляза, че за последните няколко дни има 5 тежки катастрофи с ранени. Исканията са до 2021 г. да има магистрален път.
Междувременно, жителите на дупнишкото село Джерман излизат на протест в пореден опит да блокират изграждането на ново депо за битови отпадъци.
В Джерман около 12:00 часа хората блокираха Е-79. Те смятат, че новото сметище на Дупница ще е прекалено близо до къщите им. Освен това, според тях, теренът е свлачищен и боклуците може да се окажат в близката река, а от там - в Гърция. Затова и са уведомили и властите в южната ни съседка.
От община Дупница обаче са категорични, че са направени всички проучвания. Към момента отпадъците се извозват във Филиповци, което коства огромни суми.
Още от България
Натоварен трафик към Гърция, разположиха допълнителни полицейски патрули
Заради ограниченията въведени за тежките камиони вчера, паркингите и отбивките по главните пътища бяха пълни с тирове
Демерджиев обсъди възможността за федерално преследване на лица по санкциите "Магнитски"
С американският заместник държавния секретар Томас Динано, вътрешният министър е обсъдил теми, свързани с граничната сигурност и борбата с тероризма, с трафика на хора, и оръжие, контрабандата и трафика на наркотици
Гранична полиция с принос в международна полицейска операция, разбиваща трафик на мигранти
Сред заловените са лидери и логистици на групата. Значителна част от доказателствата по разследването са предоставени от Главна дирекция „Гранична полиция".