Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев заедно с министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков ще инспектират българската част от междусистемната газова връзка Гърция-България, съобщи БНР.
Обиколката ще започне на газоизмервателната станция в Стара Загора. След това министрите ще посетят Кранов възел 6, до село Тракия, както и канал на Напоителни системи и Диспечерски център в село Стамболийски.
Планираната за днес работна среща на регионалния министър с ръководството на Националното сдружение на общините се отлага за четвъртък.
Строителят на интерконектора с Гърция е най-привилегированият строител. Той го разбра след три дена, когато го поканихме на работна среща и предложихме решения, за да може да се ускори въвеждането в експоатация. Това каза за БНР служебният министър на регионалното развитие Иван Шишков пред БНР. Той обясни, че министерството е предложило да раздели обекта на два етапа. Първият етап да бъде тази част, която е свързана не само с експлоатацията, но и със сигурността на екпоатирането на газовата връзка. Във втория етап ще останат вертикална планировка, пътищата и неща, които не са от пряко значение във връзка с експоатирането на обекта, така че този обект да може да бъде въведен в експлоатация в най-скоро време.
Има все още малко други недовършени работи, с които колегите от противопожарната служба са се занимавали Синхронизирахме всичките тези контакти, които са имали с различните дружества и различните институции, с които строителят е водил разговори, така че да може да се съкрати още повече времето", уточни Шишков.
Все още не е бил представен графикът за завършването на обекта. Това е и една от причините за днешната визита на място. Ангажиментът за предоставяне на графика е до края на днешния ден.
Фактор
Обиколката ще започне на газоизмервателната станция в Стара Загора. След това министрите ще посетят Кранов възел 6, до село Тракия, както и канал на Напоителни системи и Диспечерски център в село Стамболийски.
Планираната за днес работна среща на регионалния министър с ръководството на Националното сдружение на общините се отлага за четвъртък.
Строителят на интерконектора с Гърция е най-привилегированият строител. Той го разбра след три дена, когато го поканихме на работна среща и предложихме решения, за да може да се ускори въвеждането в експоатация. Това каза за БНР служебният министър на регионалното развитие Иван Шишков пред БНР. Той обясни, че министерството е предложило да раздели обекта на два етапа. Първият етап да бъде тази част, която е свързана не само с експлоатацията, но и със сигурността на екпоатирането на газовата връзка. Във втория етап ще останат вертикална планировка, пътищата и неща, които не са от пряко значение във връзка с експоатирането на обекта, така че този обект да може да бъде въведен в експлоатация в най-скоро време.
Има все още малко други недовършени работи, с които колегите от противопожарната служба са се занимавали Синхронизирахме всичките тези контакти, които са имали с различните дружества и различните институции, с които строителят е водил разговори, така че да може да се съкрати още повече времето", уточни Шишков.
Все още не е бил представен графикът за завършването на обекта. Това е и една от причините за днешната визита на място. Ангажиментът за предоставяне на графика е до края на днешния ден.
Още от Бизнес
Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска
В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически
НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене
Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения
Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани
Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения