На този въпрос ще отговаря пред депутатите екоминистърът
Днес се очаква екоминистърът Емил Димитров да обясни на депутатите как са се появили контейнерите с италиански отпадък на пристанищата във Варна и Бургас и как се стопанисва защитената местност „Кайлъка“.
Вицепремиерът на икономическата и демографската политика Марияна Николова ще даде информация за заплатите на администрацията в някои ведомства.
Веднага след нея ще отговаря заместник министър-председателят по правосъдната реформа Екатерина Захариева и министър на външните работи Екатерина Захариева. Към нея са адресирани три въпроса, които са пряко свързани със сътрудничеството между България и Европейския съюз в областта на съдебната реформа и борбата с корупцията. Тя ще трябва да обясни подробно и какви за усилията на страната ни, които тя прилага, за да бъде прекратен мониторингът от страна на Европейската комисия.
Още от Улицата
СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина
Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД
WSJ: Градове в САЩ връщат по площадите махнатите през 2020 г. статуи
Паметник на генерал Робърт Е. Лий от Конфедерацията по време на Американската гражданска война се завръща в Чарлстън, Южна Каролина, а гигантският Колумб очаква възстановяването си в столицата на Охайо, носеща името му
В София възкръсва „Знаме на мира“, а в Русия арестуват за думата „мир“
Жалък и смехотворен опит на Евгения Живкова да възроди една казионна халтура