21 Февруари, 2026

Двама загинаха и 26 са ранените при руски удари по Харков и Суми

Двама загинаха и 26 са ранените при руски удари по Харков и Суми

Снимка: архив

"Днес около 5 часа сутринта неприятелят удари с "Шахеди" обект на гражданската инфраструктура в Суми. На място работят аварийно-спасителни служби"

Рано сутринта руските войски са нанесли ракетен удар по Харков, в резултат на който по последни данни е загинал един човек, а 26 са били ранени. Сред жертвите има и дете.

Съобщението предаде от УНИАН, медията цитира изявление на председателя на Харковската областна държавна администрация Олег Синегубов.

По предварителна информация руснаците са ударили жилищни сгради в Основянския район.

Освен това кметът на града Игор Терехов добави: "Вражеска ракета удари гъсто населен район на Харков. Имаше удар в многоетажна сграда. Под развалините може да има хора. По предварителна информация ударите по Харков са нанесени с балистични ракети с касетъчни боеприпаси. Ето защо засегнатите райони са много големи и вече има 26 жертви", цитира news.bg.

Освен Харков, сутринта е атакуван и Суми. В резултат на удара е загинал един човек. "Днес около 5 часа сутринта неприятелят удари с "Шахеди" обект на гражданската инфраструктура в Суми. Предварителната информация е, че има един загинал и един ранен. На място работят аварийно-спасителни служби", се казва в съобщението на Сумската областна държавна администрация.

Сподели:

Коментари (0)

Мохамед Халаф: Ще нанесат ли САЩ удари по Иран следващите дни?

Мохамед Халаф: Ще нанесат ли САЩ удари по Иран следващите дни?

Милен Керемедчиев съобщи на официалната си Фейсбук страница, че на Терминал 1 на летището в София се намират седем американски военни самолета-цистерни за зареждане на изтребители във въздуха. Свързано ли е присъствието им с напрежението между САЩ и Иран?

Кабинетът на Великобритания обмисля да лиши принц Андрю от наследяване на трона

Кабинетът на Великобритания обмисля да лиши принц Андрю от наследяване на трона

Решението ще бъде взето след като приключи полицейското разследване на връзките на Андрю Маунтбатън-Уиндзор с Джефри Епстийн

Зеленски: Украйна не губи войната, напротив бързо напредва на фронта

Зеленски: Украйна не губи войната, напротив бързо напредва на фронта

„Не може да се каже, че губим войната. Честно казано, определено не я губим. Въпросът е дали ще я спечелим. Това е въпросът - но той е изключително скъп.“