5,2 и 4,7 по Рихтер
Две земетресения с магнитуд 5,2 и 4,7 разлюляха днес Източна Турция, предаде турската частна телевизия НТВ, позовавайки се на Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуации (АФАД).
Първият трус е регистриран в 17.46 ч. местно (16.46 ч. българско) време с епицентър в района на град Баталгази, окръг Малатия, и на дълбочина 6,9 км.
Някои чуждестранни източници измерват магнитуда на 5,6 по Рихтер, съобщи Дарик.
Три минути по-късно е последвало второ земетресение с магнитуд 4,7.
Двата труса са били почувствани много силно в района и съседните окръзи. Засега няма сведения за причинени негативни последици.
Министърът на вътрешните работи на страната Али Йерликая съобщи, че екипи извършват обследване на място и ситуацията се следи отблизо.
Малатия е сред единайсетте силно засегнати турски окръга при унищожителните земетресения на 6 февруари със сила 7,6 и 7,7, при които загинаха над 50 хиляди души.
Още от Свят
Украински изтребител Су-24М се разби в Хмелницка област, служители на реда иззеха черната кутия
Бомбардировачът е изпълнявал конкретна бойна задача, засега няма подробности за причините за тежкия инцидент
Самолет се разби на магистрала в САЩ
Настъпва хаос, докато хората излизат от автомобилите си, за да се опитат отчаяно да разбият прозореца на пилотската кабина и да освободят хората вътре
Г-7 остави Турция извън срещата във Франция, Анкара: Не сме получили покана
Изявлението на турския външен министър Хакан Фидан идва на фона на активната роля на Турция в дипломатическите усилия, свързани с войната в Украйна