27 Юни, 2026

Двойното убийство в РСМ: Съдът остави шофьора на Палевски в ареста

Двойното убийство в РСМ: Съдът остави шофьора на Палевски в ареста

30-дневно задържане

Съдът в Скопие прие предложението на прокуратурата и нареди 30-дневно задържане за шофьора, който е закарал обвинения за двойно убийство Люпчо Палевски от Сърбия до Турция.

Люпчо Палевски-Палчо е главният заподозрян за убийството на 14-годишно момиче и 73-годишнен мъж от Велес.

Основната прокуратура в Скопие по-рано съобщи, че е издадена заповед за провеждане на процедура по разследване на шофьора на Палко.

През периода от 01.12.2023 г. до 03.12.2023 г. заподозреният е помогнал на Палевски да не бъде разкрит за две престъпления - отвличане по член 141 от Наказателния кодекс, както и две убийства по брутален начин, като му е осигурил превоз с лек автомобил.

"Шофьорът след предварителна комуникация и с извършителя на убийствата, който по това време е в Сърбия, се е насочил към Белград с автомобил Land Rover със струмишки регистрационни знаци, собственост на юридическо лице. Там се срещнал с извършителя и заедно с автомобила се отправили към границата на Сърбия с България – ГКПП Калотина. Те са преминали границата на 02.12.2023 г., движейки се през територията на България. Същия ден пристигат на ГКПП Капитан Андреево и влизат в Турция. Двамата са заедно до 03.12.2023 г., след което извършителят остава сам, а шофьорът му се отправя с автомобила към Гърция, преди да бъде заловен." - съобщи прокуратурата в Скопие. /БГНЕС


Сподели:
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.

Коментари (0)