24 Април, 2026

Руска ракета уби двумесечено бебе в Харкивска област

Руска ракета уби двумесечено бебе в Харкивска област

Снимка: Х - Олег Синегубов

В същата сграда са ранени тежко три жени, сред които е и майката

В резултат на два ракетни удара, нанесени от руската армия срещу град Золочив в Харкивска област, е загинало двумесечно момченце, съобщи сайтът Гордон с позоваване на началника на областната военна администрация Олег Синегубов.

По думите му, окупаторите са изстреляли срещу града две ракети С-300. Поразен е хотел в Золочив.

"Изпод руините на триетажния хотел спасителите извадиха тялото на двумесечно момченце, родено на 4 декември 2023 г. Три жени (на 21, 28 и 39 г.) с взривни травми и рани от шрапнели са приети в болница, сред тях е и майката на загиналото дете." – посочи Синегубов.

Руснаците атакуваха Золочив през през изминалата нощ. Освен разрушения хотел са пострадали още 7 къщи, 19 обекта на гражданската инфраструктура (магазини, кафенета, будки), две административни помещения и най-малко 5 автомобила на цивилни граждани.

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

Силяновска: Радев ми се обади, започва нов етап в отношенията ни със София

Силяновска: Радев ми се обади, започва нов етап в отношенията ни със София

По думите ѝ стабилното мнозинство в София е важно и за Северна Македония, тъй като означава наличие на политически партньор с ясен мандат

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Системата ще може да открива автоматично и да поразява цели с помощта на изкуствен интелект

Хегсет:  Америка не разчита на Европа

Хегсет: Америка не разчита на Европа

По негови думи блокадата на Ормузкия проток се засилва с всеки изминал ден след съобщенията, че някои кораби заобикалят корабите на военноморските сили на САЩ в този регион.