3 Април, 2026

Джамбазки: Извършеното от "Атака" бе безобразна глупост, изключването й от ОП е закономерно

Джамбазки: Извършеното от "Атака" бе безобразна глупост, изключването й от ОП е закономерно

Ангел Джамбазки

През последните месеци народните представители от ''Атака'' работеха за това да саботират общите усилия в малката коалиция. Така че не е неочаквано това развитие на събитията. Така бе коментарът за изключването на партия ''Атака'' от Обединени патриоти  на евродепутата Ангел Джамбазки в интервю за БНТ.

"Да не говорим, че те съсредоточиха кампанията си върху клевети и лъжи по адрес на ВМРО, заради което ще понесат своята съдебна отговорност.", допълни той.

По думите на евродепутата извършеното от тях е било безобразна глупост и това е логичен завършек на поведението членовете на "Атака".

"Извинявайте, обаче председателят на ПГ на ОП в 97% от случаите не е присъствал в парламента за гласуванията'', заяви Джамбазки, но увери, че голямата коалиция не е застрашена.

,,В техен политически интерес е да продължат да подкрепят управлението на държавата'', каза евродепутатът.

Той изрази своята позиция и по темата за хакерската атака към НАП, която предизвика нееднозначни реакции сред политиците и в обществото. Според Джамбазки случващото се в българските институции е меко казано тревожно.

"Електронното управление продължава да бъде мит в държавата, а същевременно се хвалим, че у нас има много грамотни хора в тази система. Въпросът след атаката към НАП е какво правят отговорните министерство и администрация? Със сигурност някой трябва да понесе персонална отговорност за тази атака'', коментира евродепутатът.

Той засегна и проблема с пакет "Мобилност", като изтъкна, че делегацията на ВМРО настоява да бъде организирана среща между министрите на транспорта от пет държави, с които да обсъдена, а позицията на групата на европейските консерватори е най-ясна и твърда по този въпрос'.

Ангел Джамбазки обясни, че според него избирането на Урсула фон дер Лайен за председател на ЕК е скандално, безпринципно и още едно доказателство, че европейската бюрокрация трябва да се промени.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно с дъждове на много места, но градусите се вдигат

Облачно с дъждове на много места, но градусите се вдигат

Дневните температури се повишават, като максималните са между 11° и 16°, в София – около 11°

 Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

В първите два дни на април има 14 случая – 10 заболели на 1 април и четири - днес

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Безотговорни и примитивни индивиди, докопали се до позиции на политическо лидерство от различен ранг системно уязвяват българския национален интерес като публично провеждат инспирирана от кремълските си господари кампания на охулване и враждебност