6 Февруари, 2026

Наши превозвачи готвят протест пред Европарламента, унгарци и поляци им удрят рамо

Наши превозвачи готвят протест пред Европарламента, унгарци и поляци им удрят рамо

В последния момент ще разберем дали нашите поправки, които осигуряват българската позиция, ще минат буквално с 1 или 2 гласа, заяви Андрей Новаков

Става по-лесно да си турски тираджия, отколкото български, полски или чешки. Това заяви пред Нова тв евродепутатът Ангел Джамбазки.

В понеделник се очаква Комисията по транспорт към Европарламента да разгледа и да гласува по закона „Макрон”. В България от бранша се опасяват, че новите правила ще оставят без работа 120 000 българи.

„Не съм оптимист за гласуването”, заяви Джамбазки. „Направили сме всичко възможно, за да се разменим с всички колеги, така че да можем да гласуваме. Има различни слухове. Имаме пълна готовност да направим протест. Организацията включва поляци, унгарци, всички, които се чувстват засегнати”, допълни Джамбазки.

Той обясни, че в България има над 150 000 семейства, чиито глави на семейства работят това. Освен това фирмите с много работници били не повече от 10, останалите били с по 10 до 30 работници. Средната заплата в този бранш е около 1900-2000 евро, което прави около 4 000 лв. Джамбазки бе категоричен, че тези хора ще емигрират, ако бъде приет пакет "Мобилност".

Андрей Новаков - евродепутатът, който се качи на ТИР и видя с очите си какво е ежедневието на един шофьор на камион, увери, че повече от една година се работи по темата. "Този регламент е по-добър от това, което беше предложено в началото. Това е резултат само от координираните усилия. Премиерът е лично ангажиран. Същото важи и за г-н Московски", изтъкна Новаков и добави: „В момента са изключително изравнени силите, в последния момент ще разберем дали нашите поправки, които осигуряват българската позиция, ще минат буквално с 1 или 2 гласа. Правим Опълчение”, заяви евродепутатът. „Реципрочни мерки могат да бъдат взети във всяка отделна сфера, защото и те имат интереси в България”, категоричен е той.
Сподели:

Коментари (0)

Частично бедствено положение в Родопите: Преливат язовири

Частично бедствено положение в Родопите: Преливат язовири

На места в областта са отчетени количества до 80 литра дъжд на квадратен метър. „Язовир Кърджали прелива през два от четирите си преливника, а язовир Студен кладенец – през пет от девет

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

„Нямаме сигнали за наводнения или проблемни участъци. Единствено в района на Малка Арда има превантивно затворен пътен участък, с цел да не се допуснат инциденти заради активизирало се старо свлачище“, съобщи областният управител

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Заради активирало се свлачище е блокиран пътят от Смолян към Баните. Сигналът за свлечена земна маса върху двете ленти за движение беше подаден около 6 часа тази сутрин