15 Май, 2026

Дженифър Лопес дари милион за бедстващи след опустошителен циклон

Дженифър Лопес дари милион за бедстващи след опустошителен циклон

Дженифър Лопес

Певицата помага на пострадали в Пуерто Рико от бедствието "Мария"

Дженифър Лопес дари 1 милион долара в полза на бедстващите в Пуерто Рико по време на кампания в щата Ню Йорк за набиране на средства за острова, разрушен от циклона "Мария" преди пет дена, предаде АФП. 

Певицата е родена в Ню Йорк, но родителите ѝ са пуерториканци. Тя обясни, че дарението ще бъде предадено на няколко благотворителни организации и увери, че ще продължи да работи с други латиноамерикански звезди, за да помогне на бедстващия остров.

Циклонът взе най-малко 33 жертви в Пуерто Рико и Доминика, няколко дена след като оттам премина ураганът "Ирма". Пуерто Рико беше залят от поройни дъждове и наводнения. Електрозахранването е прекъснато, като това може да продължи месеци. Телекомуникационните връзки почти изцяло са унищожени.

Условията за живот в Пуерто Рико непрекъснато се влошават след преминаването на циклона Мария. Хората чакат с часове на опашки, за да купят храна и бензин.

Сподели:

Коментари (0)

Съдят за хулиганство доставчика, който удари Ивайло Мирчев

Съдят за хулиганство доставчика, който удари Ивайло Мирчев

Той се е засилил с колата си срещу стоящия на пътя депутат, след което рязко натиснал спирачки и го подпрял с предницата на автомобила му.

ЕС одобрява условията по заема от 90 млрд. за Украйна

ЕС одобрява условията по заема от 90 млрд. за Украйна

Това приближава Киев до получаването на първия транш от над 9 млрд. евро още в средата на юни

Тръмп: Говорихме със Си Дзинпин за войната в Украйна, бихме искали този въпрос да бъде уреден

Тръмп: Говорихме със Си Дзинпин за войната в Украйна, бихме искали този въпрос да бъде уреден

„До миналата нощ всичко изглеждаше добре, но миналата нощ те (Украйна ) понесоха тежък удар“, отбеляза американският президент