28 Март, 2026

Джевдет Чакъров: Ще подкрепим декларацията на ПП-ДБ, тя ни е представена

Джевдет Чакъров: Ще подкрепим декларацията на ПП-ДБ, тя ни е представена

Джевдет Чакъров

АПС ще участва в диалога за правителство "с най-конструктивни предложения"

Ще подкрепим декларацията на ПП-ДБ за санитарния кордон около Делян Пеевски, който те предлагат. Това заяви д-р Джевдет Чакъров от Алианс за права и свободи на Ахмед Доган.

"В общи линии тя ни е представена", поясни той в интервю за бТВ.
Припомняме, на останалите парламентарни партии предстои тя да бъде изпратена.

По думите му, да се състави правителство би било най-доброто и АПС ще участва в диалога "с най-конструктивни предложения". Според него разговори трябва да бъдат проведени с всички, с изключение на „Възраждане“ и „ДПС-Ново начало“.

„Да не чертаем само червени линии между нас, а да се сближават позиции, да имаме общи програми за ускорено развитие на страната и да излезем от тази криза. Това предполага да има диалог между политическите сили, сближаване на позиции на принципна основа. Нашата позиция е ясна – ние не приемаме модела „Пеевски“, не приемаме институции със зависимости, ние сме за демокрация, държавност и нормално функциониране на всички институции и контролни органи, за върховенство на закона, за старт на реформи за демографската криза, здравеопазването, образованието.“ - каза още Чакъров. 

"ДПС-Ново начало" нямаше да е в парламента, ако имаше работещи институции", твърди той
Чакъров определи като достойно представянето и резултата на „Алианс за права и свободи“ на изборите на 27 октомври, като според него в „нормални условия“ те биха били много по-високи.

Той твърди, че срещу активисти от АПС е имало репресии, натиск от определени институции и органи и внушаване на страх.

Чакъров каза, че техни активисти, които са подали сигнали в изборния ден, са стояли по 5-6 часа докато дадат обяснения, но не можа да си спомни конкретен случай, на който да се позове. 



Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

„Навръх Коледа 2024 г. се подписва предварителното споразумение за „Боташ“, лично договорено от Радев. Оттогава всеки от нас плаща 50 евро през сметките си за ток и газ и ще плаща още 10 години“, заяви той

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.