17 Юни, 2026

Джо Байдън: Близо сме до споразумение за заложниците, държани от "Хамас"

Джо Байдън: Близо сме до споразумение за заложниците, държани от "Хамас"
Джо Байдън

"Работим върху това интензивно от седмици"

Съвсем близо сме до споразумение за освобождаването на десетки заложници, държани от "Хамас", обяви американският президент Джо Байдън пред журналисти в Белия дом, предаде БНР. 

"Работим върху това интензивно от седмици. Наскоро говорих за това както с премиера Нетаняху, така и с емира на Катар, екипът ми беше и в двете столици. Сега сме много близо до споразумение. Можем да върнем някои от тези заложници у дома много скоро." - посочи президентът на САЩ. 

Според източник, запознат с преговорите, цитиран от Ройтерс, "Хамас" ще освободи 50 жени и деца, включително някои чужденци, докато Израел - 150 палестински затворници, предимно жени и непълнолетни, по време на четиридневно прекратяване на огъня.

Сподели:
Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

НАТО:  Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи

НАТО: Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи

Въпреки това руските сили продължават активните бойни действия по цялата фронтова линия, особено в Покровското направление, като се стремят да напреднат към Доброполи

Тръмп: Споразумението с Иран не е окончателно, може пак да полетят бомби върху главите им

Тръмп: Споразумението с Иран не е окончателно, може пак да полетят бомби върху главите им

"Ако не ми хареса, ще се върнем към стрелбата срещу тях"

Коментари (0)