Председателят на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси има право да отиде в Тайван и Китай не трябва да превръща все още непотвърденото й посещение на острова в криза, заяви високопоставен американски служител.
"Председателката на парламента има право да посети Тайван", заяви пред репортери Джон Кърби, говорител на Съвета за национална сигурност към Белия дом.
"Няма причина Пекин да превръща едно потенциално посещение, което е в съответствие с дългогодишната политика на САЩ, в някаква криза", каза той. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
Руски дронове атакуваха отново Харков, има жертви и ранени
Вместо прекратяване на огъня, както настоява американският президент, Русия и Украйна засилват взаимно въздушните нападения
Анушич: Украйна удържа руската армия, както хърватският Вуковар удържаше сръбската през 1991 г.
Обсадата на Вуковар продължава 87 дни, а след нейния край градът е сринат и става сцена на първите военни престъпления в Европа след края на Втората световна война от войските на югославския военнопрестъпник и диктатор Слободан Милошевич
От Fox News: Доналд Тръмп е разочарован от Путин
„Забраната на руския „сенчест флот“, който транспортира нелегален петрол през Балтийско море, би била лесна цел за натиск.