20 Декември, 2025

Е​дна година без Трифон Иванов

Е​дна година без Трифон Иванов

На този ден преди една година почина Трифон Иванов на 50-годишна възраст. Покоси го масиран инфаркт. През последните години от живота си Трифон заемаше поста председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.

Иванов последен успя да събере Четвъртите в света - на 17 февруари, когато беше погребан. Героите от най-великото българско поколение във футбола не бяха заедно дори на бенефисния мач на Христо Стоичков месеци по-късно.

Трифон Иванов е футболист №1 на България за 1996 г., 3-кратен шампион на България с екипа на ЦСКА, а през 1996 г. стана №1 в Австрия с "Рапид".

С националния отбор има 77 мача и 6 гола за "А" националния отбор на България. Незабравим ще остане неговият гол във вратата на Русия на националния стадион "Васил Левски" на 10 септември 1997 г., с който тимът ни се класира за Мондиал '98.

Сподели:

Коментари (0)

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Бъдещата партия се определя като гражданска общност с мисия да защитава независимостта на България, националната идентичност и традициите

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"Съдебният състав, постановил освобождаването, обаче не демонстрира очакваната чувствителност към реакцията на родителите и учителите, които остро осъждат всеки, който е злоупотребил с деца."

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

В столицата, освен традиционното присъствие в града, са осигурени и още наряди, които да подпомагат силите на реда в района на Централната гара, коледните базари и големите търговски центрове и летището