"Току-що получих обаждане от Бойко Борисов. Не успях да му благодаря достатъчно за любезното обаждане, но изказах признателността си за решаващата роля, която той изигра за сваляне на ветото в парламента."
Това написа премиерът на Албания Еди Рама малко след като българският парламент гласува за вдигане на ветото над РС Македония и на практика отвори пътя за евроинтеграцията на Скопие и Тирана в ЕС.
"Истински приятел, истински лидер. Неговата ГЕРБ и останалите партии спасиха имиджа на България и ЕС.
Сега ЕС трябва да действа бързо!", завършва поста си албанският министър председател.

Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност