"Току-що получих обаждане от Бойко Борисов. Не успях да му благодаря достатъчно за любезното обаждане, но изказах признателността си за решаващата роля, която той изигра за сваляне на ветото в парламента."
Това написа премиерът на Албания Еди Рама малко след като българският парламент гласува за вдигане на ветото над РС Македония и на практика отвори пътя за евроинтеграцията на Скопие и Тирана в ЕС.
"Истински приятел, истински лидер. Неговата ГЕРБ и останалите партии спасиха имиджа на България и ЕС.
Сега ЕС трябва да действа бързо!", завършва поста си албанският министър председател.

Още от Свят
Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха
Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона
Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО
Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО
Студентите в Сърбия отново изригнаха - искат предсрочни избори
Сръбският президент е изправен пред масови протести в последните две години, но съвсем няма намерение да излиза от политиката - готви се да последва Румен Радев