16 Май, 2026

Единствената жена, спечелила олимпийски медал за Иран избяга, използвали я за пропаганда

Единствената жена, спечелила олимпийски медал за  Иран избяга, използвали я за пропаганда

21-годишната състезателка по таекуондо обяви, че режимът я използвал като инструмент за пропаганда,

Най-известната спортистка на Иран избяга от страната. Кимиа Ализаде е единствената жена, спечелила олимпийски медал за ислямската република, предаде Нова ТВ.

21-годишната състезателка по таекуондо обяви, че режимът я използвал като инструмент за пропаганда, което не можела да понася повече.

Изявлението идва във втория ден на протести срещу режима в Иран. Причината - сваленият от Техеран пътнически самолет със 176 души на борда. В редица градове хората скандираха „Лъжат, че врагът е Америка, нашият противник е тук".

Недоволството се разпали от това, че революционната гвардия на Иран призна вината си за свалянето на самолета, едва след като Канада и САЩ обявиха, че имат доказателства какво точно се е случило.

 

Сподели:

Коментари (0)

Европейски страни преговарят с Техеран за преминаване през Ормузкия проток

Европейски страни преговарят с Техеран за преминаване през Ормузкия проток

Напрежението в Западна Азия остана високо в събота, след като Иран предупреди страните, подкрепящи резолюцията за Ормузкия проток, инициирана от САЩ, че те ще споделят „международна отговорност“ за всяка по-нататъшна военна ескалация

Върнаха телата на над 500 загинали защитници на Украйна

Върнаха телата на над 500 загинали защитници на Украйна

Следователи, съвместно със специалисти, ще установяват самоличността на репатрираните загинали

Тръмп за визитата в Китай: Сключихме "страхотни търговски споразумения“

Тръмп за визитата в Китай: Сключихме "страхотни търговски споразумения“

Американският президент заяви, че все още не е взел решение дали да бъде осъществена голяма продажба на оръжия за Тайван