Европейската комисия потвърди днес, че е била извършена проверка в България по фондовете за наука и образование, но уточни, че докладът от проверката още не е готов и финансирането не е било спирано.
Комисията е в постоянен контакт с българските власти по приложението на оперативните програми, посочи говорител на институцията в отговор на въпроси на пресконференция.
"Действително в момента обсъждаме с българските власти оперативната програма "Наука и образование". Имаше одитна проверка. Ще обсъдим на двустранна основа черновата на доклада от проверката, добави той. Когато бъде готов, докладът ще съдържа данни за това какво е установено, заключения и препоръки на ЕК. Съдържанието на доклада може да бъде променено според допълнителната информация, която може да получим от българските власти", заяви говорителят.
Още от България
Йотова да каже: Ще бъде ли президентството партиен тил на „Прогресивна България“, или независим коректив на властта?
Кандидатът за държавен глава да каже: ще продължи ли политиката на празния стол и двусмислените сигнали към съюзниците?
Асен Василев: Ще подготвим жалба до Конституционния съд, ако Йотова не наложи вето на Бюджет 2026
Той посочи и обвързването на заплатите на магистратите със заплатите на депутатит
Управляващите искат парламентарна ваканция от 5 до 23 август
Като първа точка за петък е предвидено гласуване на проект на решение във връзка с лятната ваканция